סמ"חים ושפת גוף

כשמו הוא ,מדובר בפעולה של זיהוי סימנים מחשידים של עבריין או מפגע אשר נחשבת כאקוטית ומרכזית בתהליך האיתור והסיכול מצד הלוחם ו/או המאבטח.


הסימנים המחשידים מוצאים את ביטויים בבולטות ושונות בתכונה אחת מרכזית או במספר תכונות מצטברות , כגון- הזעת ייתר, לבוש לא מתאים לעונה, נפיחות מתחת למעיל, חוטי חשמל מבצבצים מהתיק או מהגוף וחיבור למתג ביד, בילבול , לחץ,חוסר תקשורת עם הסביבה, נוכחות מוזרה ולא קשורה של אדם למקום בו מצוי, הנחת חפץ והפקרתו ועוד...


בעת זיהוי תופעות מסוג זה ע"י המאבטח /הלוחם במסגרת איתור כשלים ו/או סכנות איום ,סימנים מחשידים אלו למעשה יסייעו לנו לגשת ולתשאל את החשוד ואז במיומנות רבה לברר ולקבוע את רמת החשד. לאחר מכן נוכל לבחור דרך פעולה המתאימה לרמת הסכנה בכפוף לנהלים ואז תתקבל החלטה האם כניסה למצב חרום או חזרה לשגרה  .


שפת הגוף

שפת הגוף מהווה כלי עזר יקר ערך בעולם הביטחון, הצבא והמשטרה כגון - סממנים חיוניים באופן התנועה של החשוד, הצורה שבה הוא מתנהג ומגיב לסביבה או אפילו צורת הישיבה ,ההליכה ההתנהלות וההתנהגות שלו – כל אלו מהווים רמזים ראשונים וחיוניים אשר מעידים אם אכן מדובר באיתור חשוד או באדם חף מפשע. .
ככלל ע"פ מחקרים כ- 70% מהתוכן שבני האדם מעבירים בשיח תקשורתי, מובע באמצעות שפת גוף.


CSPS תייעץ ותנהל פרויקטים להדרכה ,הכוונה ותרגול סימולציות שידמו מצבי חרום רלוונטים בכפוף לניתוח העיסוק של ארגונכם ולרוח התקופה המבצעית ותעניק לכם הזדמנות מיוחדת להתנסות ולשפר כישורים ומיומנות בזיהוי סימנים מחשידים ותרגום שפת גוף נכון במטרה לשדרג את רמת הביטחון והאבטחה בסביבתכם וכתוצאה מכך תוסיף פרמטר חשוב לכל שאר הידע ואיסוף המודיעין כגון תחושות הבטן, התראות והתרעות שעומדים על הפרק .


כאמור, המאבטח אמור לרכז את שלל כל הנתונים שיש ברשותו ולקחת בחשבון קבלת החלטה לאחר שיקול הדעת בהתאם ואז להגיב נכון בסוגי האירועים והתרחישים השונים אשר עומדים על הפרק בעת המשימות השונות הן בשגרה והן בחרום.


לאחר פגישת היכרות, נוכל להתאים עבורכם את המתכונת הנכונה ביותר לארגונכם .
 

טלפון: 050-734-8201

עקבו אחרינו:

  • LinkedIn - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • Facebook - White Circle

כל הזכויות שמורות לC.S.P.S פטריק אמסלם Copyright © 2019

C.S.P.S All rights reserved

מיתוג ופיתוח אתר: SRY DIGITAL