אבטחת מידע ,סיווג והרשאות עובדים

במדינת ישראל, ביטחון מהווה ערך עליון.ביטחון אמין ואיכותי לרוב נהנה מיתרון כאשר הוא שומר על המידע שלו בבטחה ו"קרוב ללב". מסיבה זו, גופי הביטחון כגון המוסד, השב"כ, יחידות מובחרות  ויחידות מודיעין של צה"ל והמשטרה לרבות ארגונים סודיים עושים את המיטב כדי למנוע ,לסכל ולהערך נכונה לאירועים למניעה וסיכול ביסודות ,בדיסקרטיות  ובמקצועיות הרבה בעולם זה.


בחברה המודרנית ובתעשיית הריגול בשוק העסקי החופשי והתחרותי בין חברות ,מוסדות וארגונים גם שם קיימת דרישה לפעול בתחומים אלו בדומה לכוחות הביטחון.

הסיווג ,הרשאות ואבטחת המידע מאפשרים גישה לחומר רלוונטי וקביעת מדרגים לגישת מורשים כפי שראש הפירמידה מגדיר בתחומים השונים כגון ניירת,מחשב,ציוד ואמצעים ועוד ...


על מנת להבטיח חשיפה למורשים בלבד ולמנוע פגיעה כלשהיא בזליגת מידע חיוני ומיותר לגורמים מזיקים .כלל המידור וההרשאות למעשה מסייעים לתקשר אחד עם השני ללא חשש הכולל מניעת זליגה ודליפה של  מידע לידי היריב והאויב ולכל גורם אשר יהיה אם ידוע ואם סמוי.


מצד שני המידע שנאסף אודות היריב אינו עומד בסכנה של חשיפה אלא נאגר ונשמר בבטחה באופן דיסקרטי ובכפוף לנהלים.

עקרון אבטחת המידע מחולק לשתיים

•    שלמות המידע – וידוא כי המידע הביטחוני נשמר בשלמותו, לא עובר שינוי או נגלה לעיניי של איש. בכדי לעשות זאת, מאבטחי המידע דואגים להטמעה של חומרות, סיסמאות, תוכנות ושרתים שונים במערכת, שיקשו על הפולשים להגיע אל התוכן. פעמים רבות, אף ניתן להצפין את התוכן, כך שגם במקרה ויצליחו – הם יתקשו לפצח את הקוד עצמו.

•    שמירה על סודיות – הגבלת החשיפה של התוכן, כך שרק האנשים שהתוכן קריטי עבורם יחשפו אליו. בכדי להבטיח זאת, במתקני אבטחת מידע רבים אף משוטטת אבטחה פיזית, שמונעת מפורצים או מתעניינים לחדור אל האזור המסווג רק למורשים. 

מיותר להוסיף כמה מהותית ואקוטית הקפדה בכללים חד משמעיים אלו לאבטחת המידע הן בניירת ובחומר רגיש פיזית והן במידע האלקטרוני במחשב ובפלאפונים (מדיה חברתית ,אינטרנט,פלאפון אישי,מחשב חברה ואישי ועוד) .

מטרתנו ליצור לכם סביבת עבודה מתאימה בכל הדרגים, למורשים בלבד בכל רמותיה אשר תיצור את האווירה הנכונה וההקפדה כפי שיוגדר על ידכם.


ניתן דגש גם בהעברת חומר,רכיבים ואמצעים ממקום למקום, שיח וראיונות עבודה ,הכל מקבל משנה תוקף של סינון וזכוכית מגדלת לפרופורציות הנכונות והמסונכרנות עם הדרג המנהל בארגון .

בכל ארגון שנערך נכונה לקליטת עובדים/מבקרים/שת"פ עם מתחרים עומדת בפניו השאלה עד כמה חשיפה ומהימנות ניתן לתת בכפוף לרמות הדרג ואז לקבל החלטה בקביעת סיווג ,הרשאה ואבטחה לפי מסמרות ובאישור הדרגים המתאימים.


כמובן שלצורך כך נדרשים אנשי המקצוע בעלי כישורים ,ניסיון והכשרה מתאימה אשר יבצעו בדיקת רקע של מי מולם במידת ההתאמה ו/או זיהוי קשיים ומורכבויות שונות שאינן עולות בקנה אחד עם יעדי הארגון .
התפקיד המרכזי לסיכומו של ענין בתהליך הנ"ל הנו מצד אחד לאתר גורמים מתאימים ולכרוך אותם בזהירות ובאחריות רבה  יד ביד עם צרכי הארגון ומצד שני לדחות ולפלוט גורמים העלולים לגרום נזק וחלילה לפגוע בו.

 CSPS בעלת כישורים לייעץ ,להוביל  ולנהל בשבילכם את התהליך הזה באופן מקצועי ובטוח תוך שילוב ייעדי ארגונכם ולסייע לכם לשמור על המידע הרגיש,,הציוד והאמצעים  שברשותכם על ידי שת"פ עם קולגות מומחי התוכן.
לאחר פגישת היכרות, נוכל לגבש הצעה מתאימה לארגונכם.

 

טלפון: 050-734-8201

עקבו אחרינו:

  • LinkedIn - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • Facebook - White Circle

כל הזכויות שמורות לC.S.P.S פטריק אמסלם Copyright © 2019

C.S.P.S All rights reserved

מיתוג ופיתוח אתר: SRY DIGITAL